HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nejrychleji postavený dům – montovaná dřevostavba. Za jak dlouho se dá nastěhovat?

Potřebujete rychle bydlet? Pak je pro vás montovaná dřevostavba na klíč ideální variantou. Jak dlouho trvá postavit montovanou dřevostavbu a co je k tomu potřeba? V čem jsou montované dřevostavby na klíč výjimečné a co jsou jejich výhody a nevýhody? To vše se dočtete v tomto článku.


Dřevostavba při montáži
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Aleš Tajbr (se souhlasem)

Pojem montovaná dřevostavba není jasně definovaný, ale obecně jsou to domy sestavené z větších celků, neboli prvků (stěn, stropů). Ty se na staveništi montují k sobě a díky tomu je možné tento typ staveb dokončovat na klíč velmi rychle. Více o tom, jaký je rozdíl mezi dřevostavbou a montovaným domem, se dozvíte zde.

Montované dřevostavby se tedy skládají až na stavbě, a to z již hotových stěn, stropů a případně střešních panelů.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Aleš Tajbr (se souhlasem), Jakub Podešva, Jan Planička, Se souhlasem majitelů dřevostavby

Výroba montovaných dřevostaveb

Výroba panelů pro montované dřevostavby probíhá ve výrobních závodech realizačních firem. Ty musí dopředu vytvořit velmi pečlivý prováděcí projekt, aby nedošlo například k situaci, že si připraví dřevostavbu o jiných rozměrech než má její základová deska a podobně.

Jednotlivé panely pro montované dřevostavby se připravují ve velikostech, aby je bylo možné naložit na kamion, a mohou být v různé fázi dokončení: Od dřevěného rámu z KVH hranolů, který je pouze z jedné strany opláštěn OSB deskami, až po kompletní stěnu dřevostavby, ve které je již zabudována elektroinstalace a venkovní fasáda. Čím více si firma panely v hale připraví, tím je potom výstavba a montáž rychlejší. Aktuální cenu KVH hranolů zjistíte zdeSrovnání cen OSB desek mezi jednotlivými prodejci si můžete udělat zde.

Rychlost výstavby montovaných dřevostaveb na klíč

V případě, že se již rozhodnete pro montovanou dřevostavbu, budete pravděpodobně volit variantu dokončení na klíč. I v České republice jsou firmy, které jsou schopné postavit kompletní montovanou dřevostavbu na klíč za 3 týdny.

Dřevostavby na klíč: Jaký je rozsah dodávky?

Je to díky tomu, že jsou stavby velmi precizně připravené ve výrobě, ale také díky tomu, že je staví montážní party, které mají s tímto systémem výstavby velké zkušenosti. Každý člen takové party přesně ví, co má dělat a jaký krok bude následovat. V tomto systému výstavby dřevostaveb je precizní logistika a zásobování materiálem velmi důležitou součástí.

Výhody a nevýhody montovaných dřevostaveb

+ Rychlost výstavby
+ Preciznost výroby
+ Téměř nulové riziko znehodnocení stavby deštěm
- Nutnost přístupnosti pozemku pro kamion
- Bez jeřábu ani rána

Levné domy na klíč – 10 nejdostupnějších od českých firem

Jedinečností montovaných dřevostaveb na klíč (navíc když vše proběhne suchou cestou) je jejich rychlost výstavby, kterou zatím nepředčí žádný jiný stavební systém.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
17.03.2023

Photocredit: Aleš Tajbr (se souhlasem)

30

Montovaná dřevostavba za 3 týdny

Díky panelové výstavbě dřevostaveb, je možné bydlet za 3 týdny.. Číst více →Hrubá stavba: dřevostavba vs. cihla

Stejná cena, (skoro) stejný dům, ale hrubá stavba vypadá jinak. Jak to?.. Číst více →Dřevostavby na klíč: Jaký je rozsah dodávky?

Firma ji postaví, vy dostanete klíče a hned bydlíte. Pozor, tento ideál neplatí vždy!.. Číst více →Jaký je rozdíl mezi montovaným domem a dřevostavbou?

Chcete si postavit montovaný dům nebo dřevostavbu. Jaký je mezi nimi rozdíl.. Číst více →Moderní dřevostavby jsou jednoduché a nízkoenergetické

Moderní dřevostavby nejsou jen otázkou vkusu nebo designu... Číst více →Dřevěné chaty: Celoroční nebo víkendové?

Jaká specifika mají dřevěné chaty, které chcete obývat celoročně? A co jsou u víkendové dřevěné chaty vyhozené peníze? Odpovědi naleznete zde... Číst více →8 otázek, na které se zeptat, než koupíte stavební pozemek

Při koupi pozemku nahlédněte především do katastru nemovitostí a územního plánu. Kontaktujte stavební úřad a zeptejte se na těchto několik otázek... Číst více →Dřevostavbu na klíč nebo hrubou stavbu? Odpovídá Petr Novák

Vybíráte dřevostavbu a zvažujete, zda zvolit dřevostavbu na klíč nebo si nechat si postavit hrubou stavbu? Zajímavý názor najdete v tomto článku... Číst více →Rodinný dům k nastěhování za 6 měsíců

Rodinný domek v Havlíčkově Brodě byl kompletně zrealizován za neuvěřitelných šest měsíců a majitelé jsou s výsledkem nadmíru spokojení. Jak dokázali dům tak bleskurychle postavit?.. Číst více →Nejoblíbenější domy v hlasování veřejnosti značně překvapily

Prohlédněte si ty nejvydařenější a nejoblíbenější dřevostavby za rok 2019, které si zvolila veřejnost v internetovém hlasování. Je mezi nimi i váš favorit?.. Číst více →