HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

V mini chatě zvládli chytrým rozmístěním instalovat veliký sprchový kout

Tato malinká chatka poskytne opravdu příjemné víkendové útočiště pro dva lidi. Inspirující minimalistická stavba rozhodně nerezignovala na promyšlený design, všechny maličkosti jsou tu dokonale dotažené a interiér je velice komfortní, až luxusní. Postavili byste si ji na zahradu jako chatku na víkendy?


Černobílý tiny house
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Tiny house s elegantním vzhledem

Tentokrát se podíváme do opravdu malého apartmánu ve stylu tiny house, který je určen maximálně pro dva obyvatele. Některé stavby podobného stylu jsou dokonale propracované uvnitř, ale venkovní vzhled není nijak oslňující. Jinak je tomu v tomto případě. Jedná se sice o klasickou stavbu se základnou ve tvaru obdélníku s jednoduchou střechou, která je ale asymetrická a svažuje se pouze na jednu stranu objektu, tvoří tedy takzvanou pultovou střechu. Prohlédněte si celý tiny house se všemi jeho detaily v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Stavba má černou plechovou fasádu dodávající elegantní a jednolitý vzhled, zároveň je ale celá jedna štítová stěna ze skla, což zajišťuje nejen dostatek světla v interiéru, ale zároveň inovátorský vzhled následující moderní trendy. Jako do většiny tiny housů se i sem dostanete po třech malých schůdcích v rovněž černé barvě. Drobnou nevýhodou je pak už jen fakt, že stavba nedisponuje žádnou terasou či venkovním posezením. Nicméně to se dá snadno doplnit až na místě, kde najde své trvalé místo.

Interiér tiny housu v kontrastní bílé

Při vstupu do interiéru vás na první pohled ohromí naopak hodně světlé barvy. Stěny jsou z většiny bílé, tak stejně i schody do spacího patra a strop. Jen kuchyňská linka a úložné prostory kombinují dřevo a černou barvu, což dává pocit propojenosti s vnějším vzhledem stavby. Právě bílá barva ale obyvatelům dopřává pocit, že se nejedná o žádný stísněný interiér, ale naopak působí vzdušně a prostorně. 

Další barvou, která do interiéru zasahuje, je světle šedá, která je využitá zejména na podlaze nebo na sedačce, ale také hodně v koupelně v zadní části stavby, kde je použita například na obložení dost prostorného sprchového koutu. Jednoduchost základních použitých barev skvěle doplňuje zelená barva hojně využitých pokojových rostlin.

Komfortní vybavení

Obrovskou výhodou je naprosto komfortní vybavení stavby. Autoři nezapomněli na velkou pračku se sušičkou, velikou lednici, čtyřplotýnkový vařič či troubu a velký keramický dřez. Krom kuchyně je pohodlná a prostorná i koupelna se zmíněným odděleným sprchovým koutem, dřezem a velkou skříňkou. 

Překvapí vás i velikost úložných prostorů, které jsou ukryty zejména pod schody vedoucí do spacího patra. Další poličky s košíky na věci najdete právě u postele komfortních rozměrů. Hlavní obývací část, která je hned za prosklenou stěnou, disponuje pohodlným gaučem, dvěma dřevěnými židlemi a dřevěným kulatým stolečkem. Maximální pohodlí pak zajišťuje klimatizace.

Důraz na detail

V neposlední řadě pak obrovskou roli hrají detaily. Ať už je to množství zmíněných květin, nebo třeba výhradně bílé nádobí korespondující s celkovým světlým vzhledem. Nechybí hned několik zajímavých váz na čerstvé květiny, černé jednoduché lampy u postele či série obrázků nad stolem.

Do interiéru se vstupuje dveřmi umístěnými mezi kuchyňskou částí a obytným prostorem a krom prosklené stěny zde najdete i několik dalších menších oken. Nechybí okno u postele, nad kuchyňskou linkou nebo v koupelně.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
24.11.2022

Photocredit: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

2

Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Nádherný tiny house byl vytvořen na objednávku spisovatelky, která píše dětské knihy. Její nový domeček vypadá jako z pohádky!

Luxusní tiny house není jen pro vyvolené. Sourozenci staví mini domky, které si může dovolit každý

Malý domek na kolečkách, který si může dovolit každý, a přesto nabízí luxusní bydlení. Přesně takové tiny housy staví sourozenci Dan a Eli.

Mikro tiny house nabízí na 18 m2 skvělou výbavu v klasické i off grid verzi

Maličký tiny house vás překvapí svou výbavou a důmyslně vymyšleným interiérem se spoustou vychytávek. Prohlédněte si jej v galerii.

Bratři z Estonska vymysleli zrcadlový tiny house, který dokonale splývá s okolím

Variabilní mini domek se zrcadlovými stěnami se sice tváří neviditelně, rozhodně ale stojí za povšimnutí. Prohlédněte si úžasný tiny house v galerii.

Navštivte toto úžasné místo na Vysočině, které je světu ukryté v korunách stromů

Nevíte, kam na Vysočině? Toto kouzelné místo v korunách stromů musíte navštívit i vy. Výlet na příští týden je tedy naplánovaný. Nahlédněte do fotogalerie, na co se můžete těšit.

Dovolená na soukromém ostrově v Česku – objevte tiny house u Hradce Králové

Ostrov a v Česku? Prohlédněte si toto nanejvýš originální místo v naší fotogalerii. Majitelé prozradili při rozhovoru spoustu detailů.

Výhled z ekologického tiny housu s moderním interiérem na Vysočině dostane i vás

Zašijte se na Vysočině v tomto ekologickém tiny housu. Má kouzelné výhledy nejen ze střešních oken a ten nejkrásnější interiér.

Tiny house doslova na počkání – objednáte online a bydlíte už za 60 dní

Prohlédněte si tiny house ze Španělska, který předběhl svou dobu. Modulární mini domek si můžete objednat online a bydlet už za dva měsíce.

Nikol a Martin postavili levný modulový tiny house za necelé tři měsíce

Fandíte minimalismu a k životu nepotřebujete spoustu prostoru? Pořiďte si modulový tiny house jako Nikol a Martin. Je levný a za tři měsíce bydlíte.

Tiny house – to není jenom alternativní forma bydlení, to je životní styl

Pokud jste se rozhodli pro svobodnější styl bydlení, připravili jsme pro vás článek na téma přemístitelného domku, tzv. tiny housu na kolečkách.