HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

To nejlepší řešení pro cenově dostupné bydlení – Češi si alternativu oblíbili ve velkém

Chcete znáte způsob cenově dostupného bydlení s rapidní úsporou financí? Přečtěte si způsob, jak ušetřit na pozemku, a přitom bydlet ve vlastním. Benefitem je posléze (automatické) zajištění pasivního příjmu. Češi se zahraničního konceptu chytli ve velkém a jejich kreativita nezná obdoby.


Cenově dostupné bydlení
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Margus Vilisoo (se souhlasem)

Ušetřete za pozemek a hypotéku

Chcete-li ušetřit za pozemek a dost možná i za hypotéku, bude se vám líbit zahraniční koncept, který se za poslední dobu rozmohl i v Česku. Velké množství budoucích domácností dnes začíná stavět malé dřevěné domky (tiny houses), ve kterých bydlí do doby, než našetří na velký rodinný dům.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Margus Vilisoo (se souhlasem), Editions de l Arkhan, Tadeusz Szewczyk (Tad Chef)

Malou dřevostavbu staví většinou na vlastním pozemku (či na pozemcích svých rodičů) anebo na kolech (tzv. mobilheim). Díky tomu jim starost s pozemkem zcela odpadá. Jakmile postaví vysněný rodinný dům, onu malou dřevostavbu prodají, začnou ji pronajímat, čímž si zajistí pasivní příjem, nebo ji začnou využívat k jinému účelu. Kolik stojí zahradní domky ze dřeva? Aktuální ceny zde.

Mladá rodina postavila tiny house za minimální náklady, nyní jim sám vydělává peníze

Malá dřevostavba pro nejrůznější využití

Menší dřevostavba na zahradě se dá využít nejrůznějšími způsoby. Co třeba soukromá posilovna, nadupaná herna pro vás a vaše přátele nebo varianta pro zaryté workoholiky, pro které je práce i tím největším koníčkem – vlastní pracovna na zahradě? Jiní si potrpí na zdravém životním stylu, cvičení a pravidelném navštěvování fitness center. Umělci potřebují svůj klid na tvorbu jejich děl a věční studenti by dali téměř všechno za chvíli klidu na četbu a studium knih. Toto flexibilní využití zahradního domku je prakticky nekonečné. Jelikož se ve všeobecnosti lišíme především tím, jací jsme, rozhodnutí je jen na vás. Podívejte se na další nápady a inspirujte se tím nejlepším. 

Mohlo by vás zajímat: Modulové domy – nejoblíbenější české projekty včetně dispozic a cen

1. Home office v zahradním domku

Namísto ranního dojíždění autem do práce si představte, že by stačilo udělat jen pár kroků a byli byste na místě. Tato varianta přichází v úvahu samozřejmě pouze tehdy, máte-li možnost pracovat na home office.

Home office – několik tipů, jak na správnou ergonomii při práci z domu

Nebudeme si nic nalhávat – práce nám často dokáže způsobit stres. Proč si tedy alespoň trochu nesnížit hladinu kortizolu a adrenalinu díky přírodě? Budete-li mít home office ve vašem zahradním domku s výhledem do zeleně, budete se cítit určitě lépe a takto vyrovnaní odvedete více kvalitní práce, což vede k mnohonásobně lepším výsledkům.

2. Domácí posilovna – kdykoliv a s kýmkoliv

Představte si, že máte všechno na jednom místě, přímo za vaší zahradou a je to jen vaše. Neřešíte otevírací dobu, nečekáte až se uvolní stroje, neřešíte stud a návrh posilovny je jen podle vás. Samozřejmě je třeba brát vše s rozumem. Pokud by byla řeč o standardně vybavené posilově (vč. strojů), jednalo by se o finančně nákladnou variantu. Základní vybavení ovšem seženete za pár korun.

3. Pro dámy: Moderní zahradní domek, kam utéct aneb moje místo v domě

Práce v domácnosti je stejně jako práce manažera nekonečná. Je pochopitelné, že ženy, které tuto roli zastávají, potřebují na nějakou chvíli tzv. vypnout. Vytvořte si na zahradě místnost, kam se uchýlíte před dětmi, žehlením, uklízením a mytím nádobí.

Stačí jeden velký pohodlný gauč či závěsné křeslo, knihovna, květiny a šálek čaje v ruce. Poslouchejte příjemnou muziku a odseparujte se alespoň na pár chvil od vašeho domu. Odpočinek si zasloužíte.

Čtecí koutek a relaxační křeslo – 80+ originálních nápadů a inspirace

4. Pro pány: Úžasná zašívárna/trucovna jen pro vás a vaše přátele

Mít místnost v domě, kde by vás nikdo nerušil, a vy byste si mohli v poklidu užívat svůj den? Přeměníte-li zahradní domek na pánskou zašívárnu, nebudete dozajista litovat. Do rohu můžete postavit basu piv, vedle které umístíte velký gauč. Pozvěte pár přátel a udělejte si večer po svém.

5. Zahradní domek na nářadí

Stejně tak není od věci vytvořit si vlastní zahradní domek na nářadí a neskladovat všechno své nářadí v garáži či na půdě. Pokud patříte mezi milovníky her a žijete raději v online světě, co takhle vlastní herna?

Postřeh redakce: Převážně v době pandemické krize onemocnění covidu-19 se spousta domácích kutilů pustila do podobného projektu, jelikož nebylo (laicky řečeno) co jiného dělat. V domě není dostatek místa pro váš vysněný pokoj, ale zahradu máte velkou? Nebojte se jít do návrhu zahradního domku:

Kvůli covidu si postavili multifunkční zahradní domek – je v něm sklad, home office i posilovna

6. Zahradní domek pro děti a jeho další využití

Jak jsme již zmínili, variabilita využití je opravdu velká. Pokud tedy začnete tento zahradní úkryt stavět, nevylučuje se, že nemůžete změnit jeho účel. Neprahnete už po vlastní oddělené pracovně? Nevadí. Máte-li malé děti, budou určitě nadšené z nové tajné skrýše na zahradě. Věční studenti zase naopak ocení svůj klid na studium. Není nadto zalézt si do malé studovny jen s notebookem, kávou a soustředit se na svoji budoucnost. Uvažovat byste také mohli nad domácí saunoupokojem pro hosty nebo party domkem.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.03.2023

Photocredit: Margus Vilisoo (se souhlasem)

0

Vybíráte psací stůl? Podívejte se na pár tipů, jak na to

Psací stůl je nedílnou součástí každé kanceláře, pracovny, nebo i dětského pokoje. Jaké jsou druhy a možnosti při výběru psacího stolu se dozvíte v našem článku... Číst více →Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Nádherný tiny house byl vytvořen na objednávku spisovatelky, která píše dětské knihy. Její nový domeček vypadá jako z pohádky!.. Číst více →Instalace a přípojky pro tiny house – možnosti a příklady provedení

V tomto článku si vysvětlíme a ukážeme, jak se v konstrukci mobilního tiny housu vedou rozvody instalací a jak se řeší jeho připojení na energie... Číst více →Co je to celoroční mobilheim? Je potřeba stavební povolení a na co dát pozor ze strany úřadů?

Zajímalo vás někdy, jak se bydlí v mobilheimu? Co to vlastně je a na co byste si měli dávat pozor v případě jeho celoročního využívání?.. Číst více →Mikro tiny house nabízí na 18 m2 skvělou výbavu v klasické i off grid verzi

Maličký tiny house vás překvapí svou výbavou a důmyslně vymyšleným interiérem se spoustou vychytávek. Prohlédněte si jej v galerii... Číst více →Venkovní kanceláře a zasedací prostory, v nichž by chtěl pracovat každý

Úžasná kancelářská budova ze dřeva a skla vznikla ve stockholmském parku. Nahlédněte s námi do prostoru pro práci i setkávání... Číst více →15+ tiny housů se střešní terasou – výhody, nevýhody, inspirace

Přečtěte si o tiny housech se střešní terasou a inspirujte se. Jak vybrat terasová prkna, nábytek i dekorace na střechu tiny housu? Nejlepší úlovky střešních teras najdete v naší fotogalerii... Číst více →Za 380 tisíc se rodina dokázala dostat z bydlení v pronájmu

Přeměna staré kůlny na rodinný domek za necelých 400 tisíc korun. Co říkáte na rekonstrukci vy? Fotky naleznete v naší fotogalerii... Číst více →Herní židle jako našlapaná hračka pro zdravé sezení u PC. Jak správně vybrat?

Trápí vás bolesti zad při dlouhém sezení u počítače? Herní židle jsou uzpůsobeny pro dlouhé a zdravé sezení. Jak zdravě sedět a podle čeho vybírat?.. Číst více →Kvůli covidu si postavili multifunkční zahradní domek – je v něm sklad, home office i posilovna

Rodina si pořídila multifunkční zahradní domek. Seznam použitých materiálů, bohatá fotogalerie i množství potřebných informací naleznete v článku... Číst více →