HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rodinný dům za milion, nesolidní prodejci tepelných čerpadel a energetická chudoba – to jsou zářezy z minulého týdne

Jasně, výstižně, stručně a bez obalu – opět přinášíme ty nejzajímavější zářezy z minulého týdne. Vstoupili jsme do něj pěkně zostra, a to bungalovem, který pořídíte za jeden milion. Pokud vás trápí, že ho nemáte kde postavit, prozradíme vám jednoduchý trik, jak zdarma převést běžný pozemek na stavební. Při zvažování hypotéky byste však měli zpozornět, bude u ní povinný nový poplatek. Především si pak dejte pozor při výběru některých technologií, jako jsou bojlery nebo tepelná čerpadla, aby vás někdo nenapálil. Uvařte si kávu, vyberte si články, které vás nejvíce zajímají, a jdeme na to.


Přinášíme ty nejzajímavější zářezy z minulého týdne
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Václav H. (se souhlasem) a Tereza Š. (se souhlasem)

Zůstanou jen oči pro pláč

Jakmile se na něco vypíšou dotace, okamžitě do oboru vtrhnou nesolidní prodejci, kteří se na těchto dotacích snaží zbohatnout. Tak tomu bylo, je a nejspíš i bude. Tepelná čerpadla měla tu „smůlu“, že je stát začal dotovat. Od té doby se stále častěji řeší problém s nevhodně zvoleným nebo naprosto nepoužitelným tepelným čerpadlem, které si lidé pořídili na základě líbivé reklamy. Jak rozpoznat spolehlivého prodejce?

Na ceny tepelných čerpadel na českém trhu se můžete podívat například tady.

Nesolidní prodejci tepelných čerpadel způsobili mnoha domácnostem velké problémy

Typový dům týdne: Rodinný bungalov (3+kk) v Česku pořídíte od 1 050 000 Kč

Není to hacienda a není to ani malý mobilní domek. Ideální dispozice, prostorné pokoje, výhledy na všechny světové strany, dřevěný přístřešek a vytápěcí systém v ceně domu. Co víc si přát?

Rodinný bungalov lze pořídit už od 1 050 000 Kč – aktuální cena duben 2024

To je dobrá výměna

Mnoho lidí v České republice vlastní nějaký pozemek. Málokdo ale ví, jaké má možnosti z hlediska proměny zastavitelnosti takového pozemku. Pokud je totiž pozemek klasifikován jako zastavitelný, pak jeho hodnota rázem několikanásobně vyskočí. Zařídit si to můžete jednoduše sami a my vám řekneme jak.

Běžný pozemek lze zdarma změnit na stavební. Jeho hodnota vzroste na několikanásobek

S láskou, pro maminku

Ohleduplnost ke starší generaci je základem každé vyspělé společnosti. Vždy nás proto potěší, pokud se povede společným dílem starší a mladší generace něco pěkného. Syn, který své mámě pořídil specifického zahradního pomocníka, značným způsobem změnil její život, mohla se opět vrátit ke své oblíbené činnosti.

Od syna dostala k narozeninám elektrické kolečko. Práce na zahradě jí opět dělá radost

Který je pro vás ten pravý?

Není bojler jako bojler. Na trhu se vyskytuje velké množství těchto zařízení, které se liší objemem, zdrojem energie nebo umístěním. Přinášíme přehled, který vám s výběrem pomůže.

Na ceny bojlerů s objemem 150–250 litrů se můžete podívat zde.

Na co se zaměřit při výběru bojleru? Volba nesprávného zařízení může znamenat i tisíce navíc

Tip ze stavby

Skrývku ornice budete pravděpodobně realizovat svépomocí, a tak se vám bude hodit jednoduchý tip, jak byste při ní mohli ušetřit.

Zjistili jsme, jak ušetřit při skrývce ornice. Je důležitá u každé stavby

Energetická chudoba dosáhla v Česku rekordu

Možná se tomu nechce u země ve středu Evropy věřit, ale každá třetí domácnost v České republice se potýká s některým aspektem energetické chudoby.

Energetická chudoba v České republice je rekordní. Lidé si však za to často mohou sami

3... 2... 1... Víte, co jste právě vdechli?

Ve vzduchu toho lítá hodně – pyl, prach, smog ve městech. Ale pomysleli jste i na samotnou zvýšenou hladinu CO2? Ne? Aha, tak to je problém.

Každá třetí domácnost dýchá škodlivý vzduch. Opomíjí přitom snadno dostupné řešení

Konec prokrastinace. Je čas

Výsadbu zeleniny i trvalkových záhonů už nemůžete déle odkládat. Je čas zaměřit se na dubnové úkoly na zahradě.

Duben: Práci na zahradě už nemůžete déle odkládat. Je čas navléknout si zahradnické rukavice

Senioři si dali repete

Na stáří prodali svůj velký dům a postavili si namísto něj menší bungalov. Dnes bydlí v novém, menším a kompaktnějším. Svoji volbu si nemohou vynachválit.

Senioři si na stáří postavili nový dům. Dokázali, že když se chce, všechno jde

Sledování není zadarmo

Ale kolik přesně stojí? Ačkoliv televizi vlastní 9 z 10 domácností, na tuto otázku dokáže odpovědět málokdo. Podívejte se, kolik za sledování platíte vy.

Na ceny LCD televizí se můžete podívat například zde. S LED televizemi si je můžete srovnat tady.

Co budou žrát skláři, nevíme. Zjistili jsme ale, která televize „žere“ nejvíc

Vypěstujte si super potravinu snadno a rychle

Udělejte si z hlívy ústřičné jednou za čas gulášek a budete zdraví jako řípa. Tato houba vám posílí imunitu a sníží cholesterol. Její vypěstování navíc není žádná věda.

Na cenu substrátu pro vypěstování hlívy ústřičné se můžete podívat například zde.

Vypěstovat si doma hlívu ústřičnou zvládne každý. Špatná péče je však často příčinou nebezpečných plísní

Dřívější splacení bude něco stát

Získali jste nějaké peníze navíc a chtěli jste se zbavit hypotéky předčasně? Není problém, ale bude vás to něco stát. Rozhodla o tom novela zákona.

Nová pravidla pro hypotéky dopadnou i na současné dlužníky. Předčasné splacení se prodraží

Češi, nenechejte se ošidit

Co svět světem stojí, vždy bylo ve společnosti nějaké procento lidí, kteří se snažili ty ostatní pomocí různých triků okrádat. Není tomu jinak ani dnes. Nesolidní firmy, které mnohdy podnikají se záměrem své klienty připravit o peníze, tu jsou stále. Jejich finty se ale dramaticky proměnily s nástupem internetu. Naučte se je rozpoznat.

Češi stále častěji přichází o miliony korun kvůli nesolidním firmám

Buřty. Konečně

Určitě už jste vytáhli gril nebo jste si hodili polínko do ohně a začali opékat špekáčky. Hitem letošního léta se stala přenosná ohniště. Mrkněte, kolik aktuálně stojí (srovnání cen zde).

Opékejte buřty i v dešti. Aktuální ceny přenosného ohniště pro duben 2024

Cože? A vy ho ještě nemáte?

Na téměř každém parapetu rodinných domů budou již brzy muškáty. Pokud potřebujete stručný mustr o výsadbě a péči o ně, článek níže vás bude zajímat.

Častou chybou při pěstování muškátů je špatný rozestup. Má zásadní vliv na výsledek

Už odcházíte? Ještě si dejte kvíz

Není nad pořádný a záludný kvíz z pera redakce Dřevostavitele. Nakoukli jsme do sekce Zahrada a připravili pro vás poznávačku na tulipány.

KVÍZ: Rozeznáte různé druhy tulipánů? Porovnejte si výsledky s nejlepšími zahrádkáři v Česku

Vydáno dne:
21.04.2024

Photocredit: Václav H. (se souhlasem) a Tereza Š. (se souhlasem)

3

Cenově dostupné rodinné domy – výběr bungalovů na klíč do 3 mil

Bydlete do 3 milionů ve svém vlastním domě! Přinášíme vám 7 bungalovů pro seniory a tříčlenné rodiny. Cenově se tyto domy pohybují již od 1,3 milionu Kč... Číst více →Dřevostavbu na Pardubicku vybudovali svépomocí. Bungalov stojí 2,5 m nad zemí

Mladý pár z Pardubicka se rozhodl postavit si dům. Dřevostavba založená na pilotech metodou crawl space je opravdový unikát... Číst více →Nejlepší odrůdy česneku pro výsadbu na jaře. Zajistí mimořádnou kvalitu a intenzivní chuť

Pokud jste před zimou nestihli do záhonů zasadit česnek, poradíme vám odrůdy, které můžete vysadit i na jaře. K tomu navíc přidáme i podrobný návod na jejich pěstování... Číst více →Rodinný bungalov (4kk) může stát na vašem pozemku do tří týdnů. Samotná stavba je hotova za pár hodin

Každá technologická přestávka znamená pro stavebníka velké náklady, které si jednoduše nemůže dovolit. Rodiny tak mnohdy nedokážou dokončit výstavbu a musí ji odložit na neurčito... Číst více →Kvalitní skleník pořídíte už za 5000 Kč – aktuální přehled cen pro březen 2024

Na českém trhu je nepřeberné množství skleníků a vy si pokládáte otázku: Který je ten nejlepší? Odpověď není snadná, ale věříme, že si ji v dnešním článku najdete... Číst více →Opomíjený systém sám spolehlivě zalévá a hnojí rostliny. Stojí pár korun a hodí se všude

Jednoduchý a levný systém odvede velkou část práce za vás a postará se o pravidelnou a přiměřenou zálivku i hnojení vašich rostlin... Číst více →Nejdůležitější je zajistit správné pH půdy. Poté budete borůvky sklízet po kilech

Borůvky se zdají být téměř zázračným ovocem. Pro jejich vypěstování stačí dodržet základní pravidla a úroda přijde brzy... Číst více →