HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Celoroční mobilní domy zpřístupňují vlastní bydlení i méně majetným

Pokud si nemůžete dovolit pořídit plnohodnotný dům, ale bydlení v podnájmu nebo v panelovém domě vás už unavuje, skvělým řešením může být kompromis v podobě celoročně obyvatelného mobilního domku. Stačí si jen ujasnit, co vlastně k bydlení potřebujete, protože celoročně obyvatelné mobilní domy reagují na potřeby svých obyvatel. Jak? 


Mobilní domy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Všechny typy celoročních mobilních domů se shodují ve dvou základních znacích:

  1. Pro jejich stavbu není nutná základová deska
  2. Většinou se jedná o přízemní objekty

Co nabízí mobilní domy oproti běžným domům?

Na první pohled mobilní domy zaujmou svými nižšími pořizovacími náklady, což je způsobeno jednoduše jejich menší velikostí oproti běžným domům. V projektech typových domů málokdy naleznete malý dům se zastavěnou plochou menší než 50 m2, což jsou běžné rozměry mobilních dřevostaveb. V případě, že si klasický dům necháte navrhnout na míru, bude vás studie a projekt stát velmi podobně jako u domu standardní velikosti a celková cena poroste.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Baluchon, We re Two Pinners., Jake Goodall

TIP: Cenu dřevostavby na základě její užitné plochy si můžete vypočítat v naší kalkulačce.

Mobilní dřevostavby nabízí stejný energetický a uživatelský standard jako běžné domy

Již se nejedná o maringotky, kde byste se museli bát, že v případě nízkých teplot zmrznete. Většina výrobců koncipuje mobilní dřevostavby k celoročnímu užívání a podle toho navrhuje skladby stěn. Vybraný topný systém pak odpovídá přesně požadavkům vašeho domu a ani v zimě nebude problém mobilní dřevostavbu rychle vytopit.

Díky vysokému pracovnímu tempu a koncentraci pracovních příležitostí ve městech se začínáme přibližovat evropskému standardu bydlení v menších domech a bytech. Není to ani tak způsobeno tím, že by lidé chtěli bydlet v menších a útulnějších prostorách, spíše jde o vysokou cenu za 1m² užitné plochy domu nebo bytu. Pro tento trend se zdají být mobilní dřevostavby odpovídajícím řešením v poměru cena/výkon.

Bude vás zajímat: Bydlení v malém domě

Malá rada k celoročním mobilním domům na závěr:

Nechcete-li investovat do velkého domu, ale máte pěkný pozemek nebo zahradu, porozhlédněte se po mobilních dřevostavbách. V možnosti uspokojit vaše aktuální potřeby rychle a za přijatelnou cenu vyplňují skutečně díru na trhu.

Čtěte dále: Malou mobilní dřevostavbu pořídíte i za méně než 1 milion korun.

Tak jaký je váš finální verdikt? Dáte přednost klasickému domu nebo jsou pro Vás celoroční mobilní domy zajímavé?

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.08.2022

Photocredit: Shutterstock

52

Mohlo by Vás zajímat: