HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

1,8 Kč za 1 kWh, zákaz topení dřevem a statisícové pokuty za neznalost zákona – to jsou zářezy z minulého týdne

Shrnuto, podtrženo, krátce, úderně a na rovinu – takové jsou zářezy a novinky z minulého týdne. Začal objasněním dezinformací, které se šíří napříč internetem ohledně zákazu plynových kotlů. Když už jsme u toho, slyšeli jste o zákazu topení dřevem? I na toto téma jsme se v průběhu minulého týdne více zaměřili. Taky jsme upozornili na jedno z nejlevnějších vytápění v Česku, které se stává čím dál tím více populárním. A to není zdaleka všechno. Koncem týdne jsme věnovali pozornost neznalosti zákona a tisícovým pokutám, které se mohou týkat každého z vás. Udělejte si dobrý čaj nebo kávu a jdeme na to.


Aktuality z minulého týdne
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: © Dřevostavitel.cz, Pixabay

Luxusní materiál dokázal sehnat za „pár kaček“

Lumír si byl vědom toho, že pergola ze sibiřského modřínu a dřevostavba z KVH hranolů nebude to pravé ořechové pro jeho peněženku. A tak vyzkoušel slovenský modřín a kombinaci surového smrkového a borovicového řeziva. Na výsledku byste rozdíl nepoznali.

KVH hranoly a sibiřský modřín nahradil Lumír levnějším materiálem. „Vypadají stejně a ušetřil jsem statisíce,“ říká

Za málo peněz hodně muziky

Že neexistuje vytápění, které je zároveň levné, pohodlné a budete díky němu do velké míry soběstační? Omyl. Dřevěné pelety začínají být stále více vidět a je k tomu důvod.

Jedno z nejlevnějších vytápění je v Česku stále populárnější. 1 kWh za 1,8 Kč a téměř bez práce

Kde najdu pravdu?

Bohužel se stále častěji mezi lidmi šíří nepravdivé informace o různých zákazech a příkazech. Démonizovat Evropskou unii se bohužel stalo módou. Jenže ne vše, co se dočtete, je založeno na pravdě. Jako třeba některé informace o zákazu plynových kotlů.

Zákaz plynových kotlů se nechystá. Šířené informace nejsou pravdivé

I lenochům pokvete pšenka

Pokud toužíte po krásné zahradě, ale nemáte čas nebo zkrátka zapomenete tu a tam rostliny zalít, nemusíte házet flintu do žita. Samozavlažovací truhlíky odvedou práci za vás.

Opomíjený systém sám spolehlivě zalévá a hnojí rostliny. Stojí pár korun a hodí se všude

Bacha, aby vám na pozemku povolili stavět

Pokud máte stavební pozemek, rozhodně věnujte pozornost tomuto článku. Můžete totiž přijít o možnost na něm stavět. A to zcela v tichosti, aniž by měl někdo povinnost vás o tom osobně informovat.

Lidé mohou v tichosti přijít o své stavební pozemky

Typový dům týdne: Nový bungalov (4+1) pořídíte za 6 790 000 Kč na klíč

Zdá se vám cena vysoká? Co kdybychom vám řekli, že je její součástí i základová deska, garáž a vytápěcí systém, který si navíc můžete vy sami zvolit?

Nový 170m2 bungalov vzbudil nečekaný zájem. Nabídl garáž i základovou desku v ceně

Zákaz topení dřevem

A je to tady zase. Hrozivé poplašné zprávy, které straší tím, že si dřevem už jen tak nezatopíme. Kde se tyto fámy berou a jak je to s údajným zákazem ve skutečnosti?

Zákaz topení dřevem v krbových kamnech a vložkách. Mnoho Čechů žije ve velkém omylu

Topení je bezesporu tématem posledních let

A to nejen kvůli rostoucím cenám energií. Připravili jsme pro vás rozhovor se čtenářem, který pomocí chytrého systému doma dosahuje pokojové teploty v zimě i bez využití topení.

Topení vypnuté a doma 24 °C, zatímco venku je 0 °C. Promyšlený systém šetří majiteli peníze

Dál už ani krok

Žijete v přesvědčení, že na svůj pozemek nemusíte pustit nikoho, koho nechcete. Možná budete překvapení. Pokud zamezíte vstupu úřadům, můžete dostat pokutu až 50 tisíc korun.

Stavební úřad může přijít k vám domů na kontrolu. Pokud ho nepustíte dovnitř, hrozí pokuta 50 tisíc

Heč. Mám hezčí pergolu než ty

Tesař z Hradce postavil krásnou pergolu u domu, která nezaujala pouze nás a naše čtenáře, ale takřka každou návštěvu, která pod ní seděla. Pan Ladislav nám poskytl spoustu materiálu ke stažení, a tak si ji můžete postavit i vy.

Pergola u domu, kterou obdivuje každá návštěva. Tesař z Hradce poslal postup ke stavbě svépomocí + výkresy ke stažení

Neznalost zákona neomlouvá

Ale samozřejmě také platí, že jsme jen lidé a nemůžeme znát všechno. Některé věci je ale dobré si hlídat. Například větve, které přesahují z mého pozemku ven. Můžeme se vystavit riziku pokuty.

Pokuta až 100 000 Kč za větve přesahující pozemek. Neznalost zákona se může prodražit

A novým rekordmanem se stává…

Na trhu se objevil nový fotovoltaický panel, který se může chlubit rekordní účinností. Další inovace mohou udělat ze solární energie jednoho z předních hráčů.

Nové fotovoltaické panely překvapily rekordní účinností. Jejich pořízení se konečně začne vyplácet

Natřískaný přehled o tepelných čerpadlech

Přečtěte si vše o typech, dotacích i ceně tepelných čerpadel a zjistěte, jestli jsou pro vás tou pravou volbou nebo se vám hrubě nevyplatí.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda často bohužel nesplní očekávání zákazníků

Jee, ty máš hezký tulipány. Já chci taky

A můžete je mít. Tulipány se mají sázet na podzim, ale pokud jste tuto dobu zaspali, nevěste hlavu. Pokud jim dopřejete správné hnojivo, jistě jim to velmi pomůže a vykvetou vám už v létě. Jen pozor – využijete je pouze k ořezu.

Zaspali jste podzimní výsadbu tulipánů? Bohatý jarní záhon si můžete vytvořit ještě do poloviny dubna

Skleník za 5 000 korun? Ano, prosím

Pouštíte-li se do zahradničení a myšlenka mít na zahradě krásný viktoriánský skleník se vám líbí, podívejte se, který český prodejce jej nabízí nejlevněji na trhu.

Kvalitní skleník pořídíte už za 5000 Kč – aktuální přehled cen pro březen 2024

Vydáno dne:
31.03.2024

Photocredit: © Dřevostavitel.cz, Pixabay

6

Veselé Velikonoce – 60+ inspirace na velikonoční výzdobu, vajíčka a dekorace

Velikonoce jsou obdobím plným jarních a velikonočních tradic. Je to také čas, kdy se zaměřujeme na zdobení našeho obydlí. Inspirujte se originálními nápady na velikonoční dekorace, vajíčka a výzdobu... Číst více →Vyvýšený záhon od A do Z – vše od založení až po pěstování domácí zeleniny

Vyvýšené záhony vypadají skvěle a šetří vaše záda při práci na zahradě. Jak založit vyvýšený záhon a co v něm pěstovat, se dozvíte v našem článku... Číst více →Stavební úřad odmítl zkolaudovat dům. Majitelé jsou zoufalí

Stačí malá chyba a člověk se může rázem dostat do velkých problémů. Možná to zní jako přehnané strašení na úvod, ale toto zlaté pravidlo platí nejen při řízení automobilu, ale i u veškerých stavebních procesů. Některé chyby jsou totiž jen velmi těžko řešitelné, ne-li dokonce úplně neřešitelné... Číst více →Nový portál pro stavební povolení slibuje úsporu 30 tisíc

Ministerstvo věří, že online stavební povolení půjde vyřizovat již brzy. Odborníci upozorňují na rizika... Číst více →Výdaje za vytápění lze výrazně snížit kombinací dvou systémů

V Česku je zvykem jít ode zdi ke zdi. Přijde novinka a všichni ji musí hned mít doma. Ale poté se zase postupně vrací k původnímu... Číst více →V polovině března zasaďte topinambur. Je nenáročný na pěstování a už 1 hlíza zajistí silnější imunitu

Bohatá nutriční hodnota dělá z topinamburu velmi žádanou plodinu na českém trhu. Snese vlhko, sucho i mrazy do –30 °C. Na zahradě ho můžete mít i vy. Poradíme vám, jak na to... Číst více →Má globální oteplování vliv na účet za vytápění? Vývoj za posledních 25 let mluví jasně

V poslední době je globální oteplování zmiňováno stále častěji. Může být případný nárůst teplot takový, aby měl vliv na vytápění a následný účet za ně?.. Číst více →